U nas spokój i relaks spotyka elegancję i regionalne tradycje

Okolica Villa Nova

Jelenia Góra, Sosnówka, Mysłakowice, Kowary, Łomnica, Staniszów, Szklarska Poręba i Karpacz to Perły Karkonoszy. W sercu tego regionu, nieopodal drogi Jelenia Góra - Karpacz, leży nasz Hotel - Villa Nova.

Nasz Hotel, zbudowany na zboczu góry na skraju lasu, pomiędzy łąkami i polami, oferuje wspaniałe widok na okoliczne góry. 
Większość pokoi posiada malowniczy widok na Góry Kaczawskie. Wystarczy krótki spacer lub wycieczka na rowerze, aby znaleźć się w środku natury z cudowną panoramą - Szrenicą z jednej strony, Śnieżką z drugiej, a pomiędzy nimi majestatyczne Karkonosze.
Spędź urlop lub weekend  w cudownej okolicy, 
która jest idealnym miejscem na wycieczki piesze lub rowerowe. 

Wiosną - na łąkach, na których rozwijają się pachnące konwalie i inne wczesne kwiaty. 
Latem - tam, gdzie jagody i kwitnące pola są „na wyciągnięcie ręki”. Jesienią - tam, gdzie sezon grzybowy i jesienne kolory lasu zachęcają do wędrówek. 
Zimą - gdzie wzywają liczne stoki narciarskie i zimowe krajobrazy. 

Stoki i wyciągi narciarskie w Karpaczu i na Śnieżce w odległości 15 minut, do Szklarskiej Poręby i na Szrenicy w odległości 30 minut, w Jakuszycach z gwarantowanym śniegiem na trasach biegowych w odległości 40 minut od hotelu. 

Do Cieplic - znanej miejscowości uzdrowiskowej w Jeleniej Górze - z bogatą ofertą zabiegów rehabilitacyjnych - można dojechać w 15 minut. 
 Zapewniamy naszym gościom wygodne rowery na długie wycieczki rowerowe. 

 Dolina Jeleniogórska to nie tylko zapierający dech w piersiach krajobraz i piękna przyroda. 

Baza wypadowa

Dzięki swojemu położeniu Villa Nova jest również idealną bazą wypadową.

Niezliczone piękne zamki, pałace i letnie rezydencje są zawsze warte odwiedzenia. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się następujące niezwykłe i zabytkowe budowle: warownie - Czocha, Chojnik, pałace - Wojanów, Łomnica, Staniszów, Karpniki, oraz Jagniątków z Villą  Hauptmann'a. 
Pałace i zamki są częściowo odnowione i większość z nich jest udostępniona do zwiedzania. 

W tym trójkącie geograficznym trzech krajów miesza się historia Polski, Czech, Austrii i Niemiec. 


Wycieczki całodzienne

Alternatywnie można zaplanować jednodniową wycieczkę do Pragi (tylko 160 km), Drezna (180 km), Wrocławia (120 km), Bolesławca (60 km) albo wspaniale przebudowanych renesansowo-barokowych miast Görlitz (70 km) i Budziszyn (90 km).


 Zimą miłośnicy nart znajdą również wspaniale przygotowane stoki po czeskiej stronie Karkonoszy w tak znanych kurortach jak Szpindlerowy Młyn, Pec pod Śnieżką, Harrachov ...